Concert de colinde organizat de Protopopiatul Suceava I

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop CALINIC, Protopopiatul Suceava I vă invită, cu bucurie, la un concert extraordinar de colinde, desfășurat într-o atmosferă plină de căldură duhovnicească și tradiție. Acest eveniment are loc în data de 18 decembrie, începând cu ora 18:00, în biserica Parohiei „Sfântul Andrei”, din cartierul Burdujeni, Suceava.

Vă așteptăm alături de familiile dumneavoastră și de prieteni, pentru a pregusta din bucuria sărbătorilor de iarnă într-o atmosferă cu colinde tradiționale, ce vor fi interpretate de grupuri corale precum:

  • Corala Preoțească „Ștefan Nosievici” a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților;
  • Corala „Sf. Elisabeta” a Asociației Preoteselor Sucevene;
  • Corul de copii „Ram de Salcie”;
  • Solist, Didi-Ionuț COJOCARIU;
  • Corul de copii și tineret al Parohiei „Sfinții Trei Ierarhi” – Călugăreni;
  • Corul Parohiei Dumbrăveni IV;
  • Grupul „Dorulețul” al Parohiei Stânca – Zvoriștea.

Detalii evenimentului:

  • Data: 18 decembrie
  • Ora: 18:00
  • Locație: Biserica „Sf. Andrei” Burdujeni – Suceava

Cu multă căldură și bucurie,

Vă așteptăm!