Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților vă invită la concertul caritabil de colinde organizat în Câmpulung Moldovenesc

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, Sectorul Social-Filantropic în colaborare cu Sectorul Cultural și cu parohiile din Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc, vă invită la concertul caritabil de colinde organizat în cadrul proiectului ,,Un Crăciun pentru fiecare” – ediția a II-a .

Aceasta va avea loc duminică, 12.12.2021, începând cu ora 18:00 în incinta Bisericii ,,Nașterea Maicii Domnului” din Municipiul Câmpulung Moldovenesc și este organizat, atât din dorința de a promova corurile, grupurile vocale și ansamblurile de cântec și tradiții din Bucovina, precum și cu scopul de a susține financiar proiectul caritabil ,,Un Crăciun pentru fiecare” – ediția a II-a.

În cadrul concertului organizat în Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc, vor concerta:

  1. Ansamblul „Gura izvorului”, Vatra Moldoviței
  2. Corul de copii „Izvor de bucurii”, al Parohiei „Izvorul Tămăduirii”, Câmpulung Moldovenesc,
  3. Corul de copii „NIKOLAOS”, al Parohiei „Sf. Nicolae”, Sadova II,
  4. Grupul vocal „Vlăstarele Rarăului”, al Parohiei „Nașterea Maicii Domnului”, Câmpulung Moldovenesc
  5. Corul Colegiului Național Militar „Ștefan cel Mare”,
  6. Corul de copii al Parohiei „Sfântul Dumitru”, Câmpulung Moldovenesc,
  7. Corul de copii al Parohiei „Înălțarea Domnului”, Sâhla,

Acest concert este al doilea dintr-o serie de patru astfel de concerte ce au loc în această perioadă în cadrul proiectului caritabil ,,Un Crăciun pentru fiecare” – ediția a II-a, proiect ce are ca și scop oferirea unor pachete cu alimente de bază, produse din carne și dulciuri unui număr de aproximativ 1000 de bătrâni singuri, lipsiți de orice ajutor material și social, precum și unui număr de aproximativ 1000 de copii proveniți din familii defavorizate și cu o situație materială, socială și financiară precară.

În perioada următoare vor avea loc astfel de concerte și în protopopiatele Suceava I, Suceava II și Rădăuți.

Evenimentul va fi transmis live pe pagina de facebook a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

Proiectul caritabil ,,Un Crăciun pentru fiecare” – ediția a II-a, se desfășoară în perioada 5 noiembrie – 20 decembrie a.c., interval în care toți cei care doresc să se alăture acestei inițiative, o pot face prin donații directe într-unul din conturile special deschise pentru susținerea activităților caritabile ale Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților.

Donațiile se pot face folosind următoarele mijloace:

  • Direct în conturile:

RON :  RO51 RNCB 0234 0370 1091 0014
EURO: RO78 RNCB 0234 0370 1091 0110 

Nume beneficiar: Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților

Detalii: CRĂCIUN

Pentru mai multe detalii despre acest proiect,
puteți apela la numărul de telefon 0756 277 365 – Pr. Andrei Mocanu,
coordonatorul voluntarilor Sectorului Social Filantropic al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților