Anunț licitație lucrări conservare-restaurare Mălini, Suceava

anunt_licitatie

Parohia Sfinții Apostoli Petru și Pavel Mălini, Protopopiatul Fălticeni, Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, cu sediul în satul Mălini, comuna Mălini, județul Suceava, organizează licitație în vederea  adjudecării lucrărilor de restaurare a picturii realizate prin tehnica fresco, având aproximativ o suprafață de 670 de mp. Licitația se va desfășura în data de 10.04.2022, cu precizarea că biserica nu este monument istoric.  Informații  legate de proiectul de restaurare se pot solicita preotului paroh Gabriel-Florin Bîrsanu, tel. 0743 630 299, gabibarsanu@yahoo.com.