Anunț de angajare – Specialist IT

concurs

Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, cu sediul în Suceava, str. Iancu Flondor nr. 2 organizează concurs pentru ocuparea unui post de Specialist IT.

Sector: Digitalizare & Tehnologia Informației

Tipul postului: Full-Time

Descriere post:

Suntem în căutarea unui Specialist IT pasionat și cunoscător pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal ar trebui să aibă experiență solidă în administrarea sistemelor Linux și Windows/Windows Server, cunoștințe avansate de networking, și cunoașterea a cel puțin un limbaj de programare.
Experiența în implementarea de soluții No-Code constituie un avantaj considerabil. Apreciem rezistența la stres și abilitățile excelente de comunicare și lucru în echipă.

Responsabilități principale:

1. Administrarea și întreținerea infrastructurii IT, inclusiv sistemele Linux și Windows/Windows Server.
2. Configurarea și întreținerea echipamentelor de rețea, inclusiv routere și dispozitive multifuncționale.
3. Dezvoltarea și implementarea scripturilor pentru automatizarea sarcinilor și gestionarea sistemelor.
4. Participarea la evaluarea, selecția și implementarea soluțiilor No-Code pentru a îmbunătăți eficiența și productivitatea.
5. Colaborarea cu echipa IT și alte departamente pentru a identifica și rezolva problemele tehnice într-un mod eficient și prompt.
6. Asigurarea suportului tehnic și formarea utilizatorilor pentru utilizarea corectă a tehnologiei și software-ului.
7. Monitorizarea performanței rețelei și sistemelor, și recomandarea îmbunătățirilor unde este necesar.

Calificări și competențe:

– Studii superioare în domeniul IT sau domenii corelate.
– Experiență dovedită în administrarea sistemelor Linux și Windows/Windows Server.
– Cunoștințe solide de networking și experiență în configurarea echipamentelor de rețea.
– Competențe în programare și scripting în cel puțin un limbaj (de exemplu, Python, Bash, NodeJs).
– Experiența în implementarea de soluții No-Code reprezintă un avantaj considerabil.
– Rezistență excelentă la stres și capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan.
– Abilități bune de comunicare, atât în scris, cât și verbal, în limba română și engleză.
– Abilitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă.

Oferim:

– Un mediu de lucru inovator și dinamic cu oportunități de dezvoltare profesională.
– Pachet salarial competitiv, inclusiv beneficii atractive.
– O cultură organizațională inclusivă și suportivă.

Pentru a aplica vă rugăm să completați formularul până la data de 20 Noiembrie 2023.

Formular inscriere