Anunț Conferința „Femeia, chip al lui Dumnezeu – Perspectivă biblică și eclezială”

Asociația Preoteselor Sucevene ,,Sfânta Elisabeta”, în parteneriat cu Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, prin Sectorul Media și Comunicare, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, organizează conferința Femeia, chip al lui Dumnezeu – Perspectivă biblică și eclezială.

Evenimentul care îl are ca invitat special pe pr. lect. univ. dr. Mihai Vizitiu, profesor la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Iași, va avea loc joi, 25 aprilie a.c., orele 17:30, în Sala Pimen Arhiepiscopul a Centrului Eparhial Suceava.

Pentru a vă confirma participarea, vă invităm să completați formularul de mai jos.

https://forms.gle/fUqBfAeeXdUoLvvw9

Cu aleasă prețuire,

Comitetul de organizare