![](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-01-at-14.50.32-5-e1623063577254.jpeg)
Poveste de iunie cu și despre copii.
Invitați speciali copiii, sărbătoriți cu căldură și dragoste. Protopopiatul Suceava I în colaborare cu Centrul Cultural Bucovina prin echipa de teatru de papusi, au încercat să aducă bucurie în sufletele celor mici. Deși prognoza meteo nu a fost prietenoasă, soare a existat în sufletele tuturor celor care preț de o oră au intrat într-o lume de basm. Mulțumim tuturor pentru dragoste!
La final copiii au primit dulciuri, sucuri și cartea „File din istoria românilor”.