Taina Sfântului Maslu – Duminică, 21 noiembrie 2021, ora 16:00

Vă așteptăm cu bucurie duminică, 21 noiembrie 2021, de Praznicul Intrării Maicii Domnului în biserică, începând cu ora 16:00, la Mănăstirea „Sfântul Ioan cel Nou” – Catedrala Arhiepiscopală din Suceava, pentru a fi împreună la Taina Sfântului Maslu de obște săvârșită de Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților. La sfârșitul slujbei ierarhul va citi rugăciunea de dezlegare și rugăciuni pentru sănătate.