Rezultate finale la concursul pentru ocuparea posturilor vacante din mediul urban

anunt_administrativ

     Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, Centrul eparhial prin Sectoarele Administrativ-bisericesc și Educațional-teologic a organizat examenul pentru ocuparea unui post clerical vacant în mediul urban, sesiunea octombrie-noiembrie 2020. În urma examinării candidaților, s-au ocupat toate posturile vacante, după cum urmează:

  • Pr. Ștefan MIHALCEA – Preot paroh la Parohia Sf. Ap. Petru și Pavel, Mun. Gura Humorului (Boureni), Protopopiatul Suceava II;
  • Pr. Bogdan FLOREA – Preot paroh la Parohia Pogorârea Sf. Duh, Mun. Gura Humorului (Bogdăneasa), Protopopiatul Suceava II;
  • Pr. Dumitru BABULA – Preot coslujitor la Parohia Sf. Ilie, Mun. Rădăuți, Protopopiatul Rădăuți.