Lista posturilor clericale vacante – actualizate la 23 Octombrie 2020

sediu-nou-arhiepiscopia-sucevei-foto-cristian-turculet_2_0

Sectorul administrativ-bisericesc al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a publicat noi liste cu posturile clericale vacante în mediul rural, după cum urmează:

a. pentru ocuparea de către cei ce au susținut examenul de capacitate preoțească;

b. pentru transfer (dosarele pot fi depuse începând cu 23 octombrie 2020).

Totodată, anexăm prezentului anunț și lista cu posturile clericale ce au fost ocupate de către cei ce au susținut examenul de capacitate preoțească.


 

ANUNȚURI MAI VECHI

Lista posturilor clericale vacante – actualizate la 7 Octombrie 2020

ANUNȚ – examen pentru ocuparea unui post vacant în mediul urban, sesiunea octombrie – noiembrie 2020

 

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.