Itinerar pastoral – 9 mai 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 9 mai 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Gura Humorului, Bucşoaia, Frasin, Doroteia, Stulpicani I, Stulpicani II, Ostra, Câmpulung – „Naşterea Maicii Domnului”, Câmpulung – Sâhla, Sadova I, Sadova II, Pojorâta, Fundu Moldovei, Colacu, Botuş, Breaza I, Breaza II, Benia, Moldova Suliţa I, Moldova Suliţa II, Izvoarele Sucevei, Brodina de Sus I, Brodina de Sus II, Brodina, Ulma, Sadău, Falcău, Straja, Laura, Vicov Centru, Putna, Bivolărie, Vicov Est, Bilca I, Bilca II, Hurjueni, Frătăuţii Noi, Costâna, Frătăuţii Vechi I, Frătăuţii Vechi II, Măneuţi şi Dorneşti.