Itinerar pastoral – 7 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 7 iunie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de arhim. Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și de pr. consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Parohia Sf. Andrei Fălticeni, Așezământul Sf. Andrei Fălticeni, Parohia Sasca, Parohia Cornu Luncii, Cabinetul Medical Cornu Luncii, Parohia Băișești, Cabinetul Medical Băișești, Mănăstirea Slatina, Schitul Poiana Arșiței, Parohia Capu Câmpului, Parohia Mironu, Parohia Valea Moldovei, Parohia Pâraie, Parohia Mălini, Parohia Dumbrava, Parohia Botești, Parohia Horodniceni, Parohia Vornicenii Mici, Parohia Liteni, Parohia Frumoasa.