Itinerar pastoral – 5 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 5 iunie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de pr. arhim. Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și de pr. protos. Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Schitul „Sfântul Onufrie” Mănăstioara, Parohia „Sfânta Treime” Siret, Parohia Pădureni Siret și cimitirul, Schitul „Acoperământul Maicii Domnului” Siret, Parohia Grămești, Mănăstirea Bălinești, Parohia Bălinești Cimitir, Parohia Grămești I, Parohia Rudești, Parohia Gropeni, Parohia Bălcăuți, Parohia Botosănița Mare, Parohia Calafindești, Parohia Șerbăuți, Parohia Călinești Enache, Parohia Călinești, Parohia Măriței și Parohia Dărmănești.