Itinerar pastoral – 5 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În ziua de 5 iunie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de pr. arhim. Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și de pr. protos. Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Schitul „Sfântul Onufrie” Mănăstioara, Parohia „Sfânta Treime” Siret, Parohia Pădureni Siret și cimitirul, Schitul „Acoperământul Maicii Domnului” Siret, Parohia Grămești, Mănăstirea Bălinești, Parohia Bălinești Cimitir, Parohia Grămești I, Parohia Rudești, Parohia Gropeni, Parohia Bălcăuți, Parohia Botosănița Mare, Parohia Calafindești, Parohia Șerbăuți, Parohia Călinești Enache, Parohia Călinești, Parohia Măriței și Parohia Dărmănești.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.