În ziua de 3 mai 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Suceviţa, „Adormirea Maicii Domnului” – Suceava, Ițcani II, Mitocul Dragomirnei, Dragomirna, Pătrăuți, Dărmănești, Măreției, Călineşti Enache, Şerbăuţi, Calafindeşti, Botoșăniţa Mare, Bălcăuţi, Grămești, Bălineşti, Pădureni, Siret, Grăniceşti, Românești şi Dănila.
![vizite_pastorale_bun](https://www.arhiepiscopiasucevei.ro/wp-content/uploads/2020/11/vizite_pastorale_bun.jpg)