Itinerar pastoral – 26 decembrie 2020

vizite_pastorale_bun

În ziua de 26 decembrie 2020, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului de Colportaj, şi de părintele protopop Adrian Dulgheriu, au vizitat următoarele parohii din Protopopiatul Fălticeni: Spătăresti, Dumbrăviţa de Sus, Dumbrăviţa de Jos, Vadu Moldovei cu filiala Ciumuleşti, Nigoteşti cu filialele Mesteceni şi Viişoara, Boura, Valea Bourei, Antoceni, Oniceni, Drăguşeni, Broşteni, Mănăstirea Broşteni, Ioneasa cu filia Ruşi, Sf. Mercurie şi Ecaterina Rădăşeni, Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel Rădăşeni, Sfinţii Împăraţi Lămăşeni, Adormirea Maicii Domnului Lămăşeni, Sf. Nectarie Rădăşeni, Forăşti, Ţoleşti.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.