Itinerar pastoral – 25-27 ianuarie 2021

vizite_pastorale_bun

În zilele de 25, 26 şi 27 ianuarie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele protopop Ionel Doru Budeanu şi de părintele protopop Minu Mititelu, a vizitat următoarele parohii din Protopopiatele Suceava I şi Suceava II: „Înălţarea Domnului” – Cimitir Suceava, „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Cimitir Suceava, „Naşterea Maicii Domnului” – Tribunal, „Sfântul Ierarh Nicolae”, „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” – Zamca, „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Zamca, „Sfântul Simeon”, „Sfântul Gheorghe” – Mirăuţi, „Sfântul Ioan Botezătorul” (Domniţelor), „Sfinţii Împăraţi Constantin şi Elena” – Burdujeni, „Sfântul Apostol Andrei” – Burdujeni, „Sfântul Vasile cel Mare” – Burdujeni, „Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul” – Burdujeni, Mănăstirea Teodoreni, „Izvorul Tămăduirii” – Burdujeni, Capela „Sfântul Haralambie” – Spitalul de Psihiatrie, Capela „Schimbarea la Faţă” – Şcoala Specială, „Acoperământul Maicii Domnului” – Burdujeni, „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Iţcani, „Adormirea Maicii Domnului”, „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” – Iţcani; „Sfântul Pantelimon”, „Sfântul Ierarh Iosif cel Nou de la Partoş” – Pompieri, „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” – Obcini, „Sfânta Cuvioasă Parascheva” – Obcini, „Sfântul Mare Mucenic Mina”, „Sfânta Vineri”, „Sfântul Spiridon”, „Sfântul Antonie cel Mare”, „Sfinţii Trei Ierarhi”, „Sfânta Treime” şi „Naşterea Domnului” – Catedrală.