Itinerar pastoral – 23 octombrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 23 octombrie 2022,  Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Parohia Frasin, Parohia Doroteia, Parohia Stulpicani 1, Parohia Stulpicani 2, Parohia Negrileasa, Parohia Vadul Negrilesei, Mănăstirea Vadul Negrilesei, Parohia Bucșoaia, Parohia Voroneț, Mănăstirea Voroneț – deschiderea noului Magazin bisericesc „Sfânta Mare Muceniță Irina” și desființarea vechiului pangar de sub clopotniță; Mănăstirea Humor – deschiderea noului Magazin bisericesc „Sfânta Cuvioasă Parascheva” și desființarea vechiului pangar de sub clopotniță.