Itinerar pastoral – 21 august 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 21 august 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, și părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Mănăstirea Ilișești, Mănăstirea Voroneț, Schitul Sihăstria Voronețului, Schitul Molid, Mănăstirea Sicrieș – Moldovița, Parohia Moldovița, Mănăstirea Moldovița, Parohia Vatra Moldoviței, Parohia Ciumârna, Mănăstirea Sucevița, Parohia Sucevița – Cimitir, Mănăstirea Marginea, Parohia Clit, Mănăstirea Solca, Parohia Solca, Parohia Arbore 1, Parohia Arbore 2, Cimitir Arbore, Mănăstirea Arbore, Parohia Cajvana 1, Parohia Cajvana 2, Parohia Soloneț, Schitul Todirești, Mănăstirea Părhăuți, Parohia Părhăuți – șantier biserică.