Itinerar pastoral – 16 iunie 2022

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 16 iunie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, părintele arhimandrit Serafim Grigoraș, starețul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, și părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul aceleiași mănăstiri, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat Mănăstirea Râşca, Mănăstirea Sihăstria Râșcăi, Mănăstirea Slătioara, Mănăstirea Cămârzani, Parohia Hârtop, Parohia Pleșești, Parohia Merești, Schitul Mănăstioara Udești și Parohia Bosanci – Cimitir.