Itinerar pastoral – 11 iulie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 11 iulie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele protopop Minu Mititelu, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: „Sfânta Vineri” din cartierul George Enescu (mun. Suceava), Şcheia, Sfântul Ilie, Bălăceana, Trei Movile, Moara Bulai – cimitirul vechi şi cel nou, Moara Carp, Cumpărătura, Bosanci, Luncuşoara, Securiceni, Ruși – Mănăstioara, Plăvălari, Udeşti, Frumoasa, Liteni – Moara, Vornicenii Mici, Vornicenii Mari, Lucăceşti, Măzănăieşti, Berchişeşti, Capul Codrului, Păltinoasa 1, Capul Câmpului, Gura Humorului, Mănăstirea Humorului, Voroneţ, Cacica, Pârteşti de Sus, Solca, Arbore, Milișăuți, Dănila, Ițcani.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.