Itinerar pastoral – 11 iulie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 11 iulie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele protopop Minu Mititelu, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: „Sfânta Vineri” din cartierul George Enescu (mun. Suceava), Şcheia, Sfântul Ilie, Bălăceana, Trei Movile, Moara Bulai – cimitirul vechi şi cel nou, Moara Carp, Cumpărătura, Bosanci, Luncuşoara, Securiceni, Ruși – Mănăstioara, Plăvălari, Udeşti, Frumoasa, Liteni – Moara, Vornicenii Mici, Vornicenii Mari, Lucăceşti, Măzănăieşti, Berchişeşti, Capul Codrului, Păltinoasa 1, Capul Câmpului, Gura Humorului, Mănăstirea Humorului, Voroneţ, Cacica, Pârteşti de Sus, Solca, Arbore, Milișăuți, Dănila, Ițcani.