Itinerar pastoral – 10 mai 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 10 mai 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, împreună cu părintele protopop Adrian Dulgheriu şi părintele protosinghel Ilie Bogatu, economul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, a vizitat cimitirele din următoarele parohii: Şoldăneşti, Ţarna Mare, Fălticenii Vechi, Oprişeni, Rădăşeni, Baia, Sasca Mică, Cornu Luncii – „Sf. Gheorghe”, Cornu Luncii – „Sf. Dimitrie”, Băişeşti, Brăieşti, Sasca Nouă, Fântâna Mare, Cotu Băii, Bogdăneşti, Râşca şi Sihăstria Râşcăi.