Itinerar pastoral – 10 ianuarie 2021

vizite_pastorale_bun

În ziua de 10 ianuarie 2021, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoţit de părintele arhimandrit Gherasim Curaciuc, inspector al Departamentului de Colportaj, şi de părintele protopop Ionel Doru Budeanu, au vizitat următoarele parohii din Protopopiatul Suceava I: Burdujeni sat, Burdujeni – Gropi, Călugăreni, Poiana, Stâncuța, Stânca, Dealu, Zvoriștea, Șerbănești – biserica parohială, biserica veche, casa de prăznuire şi biblioteca, Berești – biserica parohială şi biserica veche, Hânțești I, Hânțești II, Fetești – biserica parohială şi biserica din cimitir, Mănăstirea Fetești – biserica şi chiliile, Grigorești, Siminicea I, Siminicea II, Dumbrăveni I, Dumbrăveni II, Dumbrăveni III – biserica parohială şi casa de prăznuire, Dumbrăveni IV – capela şi biserica în construcţie, paraclisul fostului seminar din Dumbrăveni, Sălăgeni, Văratec, Salcea, Prelipca – biserica parohială, casa de prăznuire şi casa mortuară, Plopeni – biserica parohială şi casa de prăznuire, Mereni – biserica parohială şi casa de prăznuire şi casa mortuară.