Itinerar pastoral – 1 octombrie 2022

vizite_pastorale_bun

În după amiaza zilei de 1 octombrie 2022, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele arhimandrit Paraschiv Dabija, vicar administrativ, părintele arhimandrit Serafim Grigoraș, starețul Mănăstirii „Sfântul Ioan cel Nou”, și părintele consilier Eftimie Mutescu, a efectuat o vizită pastorală în eparhie. Astfel, a vizitat: Schitul Mănăstioara Udești, Parohia Poieni, Parohia Chiliseni, Parohia Știrbăț, Parohia Oraș Liteni 1, Parohia Oraș Liteni 2, Schitul „Sfinții Ciprian și Iustina” Oraș Liteni, Parohia Valea Glodului, Parohia Vulturești, Parohia Pleșești, Parohia Hârtop, Parohia Huși, Parohia Leucușești, Mănăstirea Tuturor Sfinților Leucușești, Mănăstirea „Sfântul Vasile” Leucușești, Schitul „Sfântul Nicolae” Leucușești, Mănăstirea Cămârzani – Șantierul Fabricii de Lumânări.