Examen pentru ocuparea unui post clerical vacant în mediul urban și pentru ocuparea unui post clerical vacant într-o instituție de sănătate publică din mediul urban, sesiunea august 2021

anunt_administrativ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, Centrul Eparhial Suceava, prin Sectorul Educațional – Teologic și Sectorul Administrativ – Bisericesc, organizează Examenul pentru ocuparea unui post clerical vacant în mediul urban și pentru ocuparea unui post clerical vacant într-o instituție de sănătate publică din mediul urban, sesiunea august 2021.

Posturi clericale vacante scoase la concurs

  • Preot coslujitor la Parohia Sf. Ilie, Mun. Rădăuți – Protopopiatul Rădăuți;
  • Preot de spital la Paraclisul Sf. Doctori fără de argint Cosma și Damian din Municicpiul Rădăuți.

Informații cu privire la condițiile de înscriere, la calendarul, organizarea și desfășurarea examenului, precum și la tematica și bibliografia examenului, aflați din documentele atașate la acest anunț.