Examen pentru ocuparea unui post clerical vacant în mediul urban și pentru ocuparea unui post clerical vacant într-o instituție de sănătate publică din mediul urban, sesiunea august 2021

anunt_administrativ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, Centrul Eparhial Suceava, prin Sectorul Educațional – Teologic și Sectorul Administrativ – Bisericesc, organizează Examenul pentru ocuparea unui post clerical vacant în mediul urban și pentru ocuparea unui post clerical vacant într-o instituție de sănătate publică din mediul urban, sesiunea august 2021.

Posturi clericale vacante scoase la concurs

  • Preot coslujitor la Parohia Sf. Ilie, Mun. Rădăuți – Protopopiatul Rădăuți;
  • Preot de spital la Paraclisul Sf. Doctori fără de argint Cosma și Damian din Municicpiul Rădăuți.

Informații cu privire la condițiile de înscriere, la calendarul, organizarea și desfășurarea examenului, precum și la tematica și bibliografia examenului, aflați din documentele atașate la acest anunț.

Site-ul Arhiepiscopiasucevei.ro utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.arhiepiscopiasucevei.ro. Întrucât din 25 mai 2018 a intrat în vigoare noua directivă europeană privind securitatea datelor (Regulamentul GDPR), înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru te rugăm să citești conținutul Politicii de Cookie şi a Politicii de Confidențialitate.