Continuă acțiunile de sprijinire a familiei Șandru din Liteni

În urmă cu aproximativ două luni, am început demersurile pentru consolidarea casei și construirea unei băi și bucătării pentru familia Șandru, din Liteni, comuna Moara.
Cu ajutorul lui Dumnezeu, în cadrul evenimentului „Seara Bucovineană”, unde au performat artiști notori din zona noastră susținut la Eden Garden, precum: Margareta Clipa, Fetele din Botosani, Constantin Bahrin, SORIN FILIP, Laura Olteanu, Marian Gogan, Liliana Ursachi, dar și tineri interpreți din zona Bucovinei, cum ar fi: Surorile Anastasia si Teodora Seserman, Lavinia Jitaru, Marinela și Ionela Pentelescu, Diana Popovici, Bianca V. Apostu, Delia Valentina Bertea și Ioana Roxana Oțet, fiind acompaniate  de Formația Lyric Band. În cadrul acesteia au fost strânse donații și contribuții semnificative, ce s-au concretizat prin achiziționarea și primirea diverselor materiale de construcții: var, cărămidă, ciment și nisip etc.
Lucrările abia încep, indiferent de cât vor dura, se vor găsi mereu mâini de ajutor și sprijin material pentru a împlini necesarul acestei familii.
Cine își dorește să ne sprijine în continuarea lucrărilor, poate comunica cu următoarele persoane de contact:
Pr. Mihai Ciornovalic- Îndrumător ASCOR Suceava: 0770311511
Laurențiu C. Brăneanu – Președinte ASCOR Suceava: 0757731741
Teodora Andriuc- Secretar General ASCOR Suceava: 0772103808
ASCOR Suceava