informare
Urmare a hotărârii Permanenței Consiliului Eparhial al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților din data de 24.08.2022, în temeiul Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor, conducătorii unităților de cult, în calitate de administratori ai întregii averi parohiale mobile și imobile, împreună cu Consiliile parohiale, care au obligația asigurării măsurilor de protejare a bunurilor aparținând acestor unități împotriva fenomenului de efracție, sunt rugați să analizeze și să hotărască oportunitatea colaborării cu firma S.C. DEVIRIS CONSULTING S.R.L. Reprezentantul acestei firme, domnul evaluator Nalbaru – Bordea Vasile (0745 148 105) a ofertat serviciile de evaluare a riscului la securitate fizică de la obiectivele unităților de cult din eparhie, la prețul de 250 lei, fără T.V.A, pe obiectiv (clădire) de analizat.