Agenda ierarhilor în prima săptămână a Postului Mare

De la 15 Martie 2021, orele 16:00 pănă la 19 Martie 2021, orele 16:00

În prima săptămână a Postului Mare, Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, va sluji la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava, slujba Pavecerniței Mari unite cu Canonul cel Mare, în zilele de luni, marți, miercuri și joi, și Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite, miercuri, 17 martie 2021. Programul liturgic complet îl puteți găsi aici.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Pavecernița Mare unită cu Canonul cel Mare la Catedrala „Nașterea Domnului” din Suceava  (luni, 15 martie), Biserica „Sfântul Ilie” din Fălticeni (marți, 16 martie, ora 17.00), Catedrala „Adormirea Maicii Domnului” din Câmpulung Moldovenesc (miercuri, 17 martie) și Catedrala „Pogorârea Sfântului Duh” din Rădăuți (joi,18 martie 2021), și Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite, la Mănăstirea Sfântul Ioan cel Nou, Catedrala Arhiepiscopală din Suceava (vineri, 19 martie 2021).