Slujiri arhierești - Duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci și la Praznicul Înălțării Sfintei Cruci

De la 13 Septembrie 2020, orele 09:30 pănă la 14 Septembrie 2020, orele 12:30

Duminică, 13 septembrie 2020 - Duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, va efectua vizite pastorale în eparhie.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Parohia Păltiniș, sat Dragoiasa, com. Panaci, Protopopiatul Câmpulung Moldovenesc.

Luni, 14 septembrie 2020 - Sărbătoarea Înălțării Sfintei Cruci

Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Hadâmbu, județul Iași.

Preasfințitul Părinte Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Râșca, Protopopiatul Fălticeni.